Temperatura -78 °C

Opakowania do transportu w suchym lodzie jakimi dysponujemy firmy Intelsius to:

  • BioTherm
  • Pharma Therm
  • Orca – 20

Opakowania do transportu w suchym lodzie firmy Intelsius to szeroka gama wysoko specjalistycznych opakowań przeznaczonych do wysyłek produktów mrożonych:

  • Spożywczych
  • Farmaceutycznych

Dzięki swoim właściwościom izotermicznym zapewniają ochronę produktom zamrożonym od 24 do 240 godzin. Opakowania do transportu w suchym lodzie spełniają najwyższe standardy stawiane przez firmy farmaceutyczne oraz branżę spożywczą. Opakowania do transportu są przystosowane do transportu produktów kategorii A oraz B.

Suchy lód używany do transportu jest to zamrożony CO2 i od momentu przejścia ze stanu gazowego w stan stały z pominięciem stanu ciekłego podlega ciągłej sublimacji (ulatnianiu się ponownie w stan gazowy). Aby zapewnić odpowiedni transport w suchym lodzie należy dokładnie przeliczyć ile suchego lodu należy zasypać do opakowania aby zawartość dotarła w stanie zamrożonym na miejsce docelowe. Suchy Lód

Każde opakowanie do transportu jest przystosowane do umieszczenia rejestratorów temperatury, które można sobie w dowolny sposób zaprogramować, a ich różnorodność i specyfikacja jest osiągalna pod linkiem Rejestratory temperatury

Opakowania do transportu dostarczane do nas przez firmę Intelsius są wielokrotnie sprawdzane oraz poddawane testom bezpieczeństwa i kontroli jakości, co cieszy się wysokim zaufaniem ze strony nabywców jak również naszym w czasie prac w zimnym łańcuchu dostaw. Dzięki odpowiednim opakowaniom zapewniamy zimny łańcuch dostaw dla firm od wielu lat.

Opakowania z serii BioTherm Dry Ice, Pharma Therm oraz Orca – 20 posiadają różne wielkości powierzchni wsadowej, których rozmiary są wyszczególnione w poniższych tabelach jak również jest podany czas utrzymania przesyłanego produktu w stabilnym zamrożonym stanie.

Tabele są podzielone na 3 kategorie:

  • Kategoria A
  • Kategoria B
  • Przesyłki w suchym lodzie

Podstawowe korzyści

BioTherm

Opakowania z serii BioTherm są produktami jednorazowymi co w łatwy i dostępny jak również niedrogi sposób zabezpiecza produkty wymagające zamrożenia lub stanu głębokiego zamrożenia w czasie transportu.

Pharma Therm

Opakowania z serii Pharma Therm są do kilku razowego użytku. Opakowania do transportu posiadają specjalny system izolacyjny zapewniający skuteczną ochronę przewożonego produktu. Zdolność zabezpieczenia nienaruszonej i zamrożonej przesyłki może trwać nawet do 120 godzin. System ten również posiada możliwość przewiezienie ładunków tzw paletowych, których wymiary są dostępne w dziale Pharma Therm Pallet.

Orca – 20 C°

Opakowania z serii Orca – 20 C° są produktem wielorazowego użytku i nie wymagającego używania suchego lodu. Wypełnieniem opakowań Orca – 20 C° są specjalne wkłady które wymagają zamrożenia przez 36 godzin w temperaturze poniżej – 30 C°. Każde opakowanie wymaga wypełnienia sześciu zamrożonych wkładów aby zapewnić bezpieczny transport do odbiorcy.