Transport suchego lodu wykonujemy na terenie województwa mazowieckiego a szczególnie w miejscowości Warszawa i to nie tylko dla firm, ale również prywatnych odbiorców. Województwo mazowieckie jest rynkiem chłonnym dla suchego lodu i z roku na rok wraz z rozwojem przemysłu transport suchego lodu wzrasta. Suchy lód cieszy się popularnością, ponieważ z roku na rok firmy odkrywają nowe możliwości zamrożonego dwutlenku węgla, które można wykorzystać podczas produkcji.

Transport suchego lodu realizowany jest w kontenerach lub specjalistycznych opakowaniach, które są odporne na zmianę temperatury. Opakowania do transportu suchego lodu muszą zabezpieczać suchy lód przed zmianami temperatury oraz przed uszkodzeniem. Uszkodzenia mechaniczne opakowania mogą spowodować zbyt intensywną sublimację a tym samy większe straty na wadze i objętości zamrożonego dwutlenku węgla podczas transportu. Do transportu suchego lodu korzystamy najczęściej z opakowań styropianowych typu styrobox, które dodatkowo pakowane są w tekturowe opakowania widoczne na zdjęciach. Opakowania tekturowe zabezpieczają dodatkowo przed czynnikami zewnętrznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dostawy suchego lodu jest wykonywane są z dnia na dzień, aby straty były jak najmniejsze. Oczywiście zapewniamy transport suchego lodu dla firm położonych w innych częściach naszego kraju.

Wykorzystanie suchego lodu

Suchy lód jest wykorzystywany w branży spożywczej a szczególnie w przetwórstwie mięsnym do schłodzenia mielonego mięsa. Podczas mieszania składników do kiełbas oraz łącząc inne produkty razem wzrasta temperatura, która wpływa negatywnie, na jakość kiełbas. Wysoka temperatura doprowadza do tego, że kiełbasa staje się sina sprawiając wrażenie starej. Dodanie suchego lodu podczas mieszania, schładza mieloną masę, dzięki czemu mięso jest czerwone i świeże. To co jest bardzo ważne suchy lód nie ma wpływu na smak kiełbas dlatego zapotrzebowanie na suchy lód wzrasta z roku na rok.

Suchy lód jest powszechnie wykorzystywany, jako:

  • środek chłodzący w laboratoriach
  • chłodniach przemysłowych
  • chłodziwo do transportu lotniczego
  • chłodziwo do transportu drogowego produktów spożywczych oraz farmaceutycznych

Wykorzystanie suchego lodu na tym się nie kończy. Granulat suchego lodu jest wykorzystywany do czyszczenia suchym lodem urządzeń technicznych, maszyn a nawet zabytków. Jak widać bardzo trudno jest wymienić wszystkie możliwości i zastosowanie tak powszechnego produktu, jakim jest suchy lód.

Produkcja suchego lodu

Suchy lód składa się z zestalonego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla w stanie ciekłym dostarczany jest do fabryki i poprzez szybkie rozprężanie do ciśnienia atmosferycznego (1013,25 hPa) uzyskiwany jest śnieg który jest prasowany do postaci granulatu lub bloków. Suchy lód posiada temperaturę -78,5 °C, gęstość: 1,1 – 1,4 g/cm3. W temperaturze pokojowej suchy lód nie topi się tak jak tradycyjny lód pochodzący z zamrożonej wody, lecz sublimuje pobierając ciepło z otoczenia. Poprzez sublimację zmienia swój stan skupienia ze stałego w gazowy, z pominięciem stanu ciekłego. Suchy lód w blokach wolniej sublimuje niż granulat i straty podczas sublimacji wynoszą około 4% na dobę. Aby zabezpieczyć suchy lód przed nadmiernymi stratami przechowywany jest w specjalnych kontenerach które podtrzymują proces sublimacji.

Opakowania do transportu suchego lodu

 

Opakowanie styropianowe styrobox do transportu suchego loduopakowanie styrobox ST10 do transportu suchego lodu

Grubość ścianki styropianowej: 35 mm

Opakowanie składa się z pojemnika styropianowego razem z pokrywą. Opakowania tego typu używane są głównie do transportu produktów w suchym lodzie oraz samego suchego lodu. Opakowania są lekkie, czyste, higieniczne oraz tanie. Posiadają doskonałe właściwości izolacyjne. Są odporne na wstrząsy, wilgoć i wodę. Zabezpieczają suchy lód przed naciskiem, działaniem światła i warunkami zewnętrznymi.

Opakowanie tekturowe do zabezpieczenia opakowania styropianowego

opakowanie tekturowe do transportu suchego loduOpakowanie tekturowe/klapowe to standardowe opakowanie wykorzystywane głównie do zabezpieczenia dodatkowego opakowania styropianowego typu styrobox.

Materiał: tektura 5-warstwowa, fala BE, biała
Wym. wew. 405 x 305 x 178 mm
Waga: 415 g
Łączenie: opakowanie klejone
Nadruk: Oznakowanie towarów niebezpiecznych – Klasa 9
Oznakowanie UN1845 SUCHY LÓD