Transport farmaceutyków w kontrolowanej temperaturze +2°C do +8°C Warszawa – Stuttgart realizowana jest w opakowaniach lub kontenerach potrafiących utrzymać odpowiednią temperaturę przez długi czas. Stuttgart to znana miejscowość w Niemczech z produkcji niezawodnych samochodów marki Mercedes oraz Porsche. Odwiedzamy tę malowniczą miejscowość systematycznie, realizując transport w obie strony. Po dodarciu do Stuttgartu udajemy się do Frankfurtu nad Menem, aby odebrać przesyłki, które dostarczamy do naszego kraju.

Atutem firmy OCS jest specjalistyczna wiedza dotycząca transportu farmaceutyków, szczepionek lub półproduktów do ich wykonania w różnych zakresach temperatur. Gruntowna wiedza, znajomość rynku farmaceutycznego oraz mobilność stawia firmę OCS w pierwszej dziesiątce firm wykonujących transport specjalistyczny. Świadczymy usługi transportowe dla firm farmaceutycznych, które zajmują się eksportem lub importem leków, zapewniając obsługę formalności celnych. Połączenie wiedzy z zakresu logistyki transportu drogowego z wysokiej klasy środkami technicznymi i wykwalifikowanymi pracownikami pozwala nam na obsługę całej sieci dystrybucji leków.

 

Miejscowość Stuttgart na prawach powiatu umiejscowione jest nad rzeką Neckar w Niemczech. Stuttgart posiada 634,830 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 207,33 km². Jako ciekawostkę należy podać, że od 1988 roku Stuttgart jest miastem partnerskim Łodzi. Transport farmaceutyków do Stuttgartu odbywa się trasą A 4. Pracownicy firmy OCS myszą spędzić 11 godzin za kółkiem, aby dojechać na miejsce przeładunku. Następnie ze Stuttgartu udajemy się do Frankfurtu nad Menem, przejeżdżając dodatkowo 217 kilometrów. Po załadunku przesyłek zwrotnych dostarczane są do firmy OCS, z której wyruszą w dalszą drogę. Tym razem transportem lotniczym są dostarczone do innych państw lub za ocean. Transport do Stuttgartu wykonywany jest w kontrolowanej temperaturze. W przypadku transportu farmaceutyków o tej samej temperaturze przewożone są w kontenerach lub opakowaniach specjalistycznych. W przypadku transportu towarów z Niemiec do Polski w stanie zamrożonym poniżej temperatury -20°C pracownicy firmy zabierają ze sobą kontener z suchym lodem. Po dodarciu na miejsce przeładunku przesyłki umieszczane są w suchym lodzie i dostarczane do Polski.

Dystrybucja leków

Zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną transport farmaceutyków musi odbywać się w odpowiednich warunkach. Stałej kontrolowanej temperaturze oraz wilgotności.

Aby zachować odpowiednią temperaturę i wilgotność podczas transportu, leki, szczepionki itp. są odbierane bezpośrednio od producenta farmaceutyków. Pakowane do opakowań specjalistycznych lub kontenerów, w których będą farmaceutyki przewożone. Dystrybucja leków odbywa się na zasadzie transportu dedykowanego, a to oznacza, że dedykowane auto z pracownikiem firmy OCS jedzie na miejsce odbioru tylko z tym towarem. W powrotnej drodze tak jak to miało miejsce w trakcie transportu do Stuttgartu można zabrać przesyłki zwrotne, jeśli nie otrzymamy ich od zleceniodawcy. Przy większej ilości leków o tej samej temperaturze transport odbywa się samochodem z izolowaną przestrzenią załadunkową, w której utrzymywana jest temperatura zgodna ze specyfikacją. W newralgicznych częściach przestrzeni załadunkowej auta umieszczone są czujniki rejestrujące na bieżąco zakres temperatury, podając jej zakres do kabiny kierowcy. Wszelkie dane wyświetlane są na monitorze LCD w kabinie kierowcy. W przypadku transportu leków o różnej temperaturze w każdym opakowaniu znajduje się rejestrator temperatury gromadzący dane w trakcie całego przejazdu. Posiadając długoletnie doświadczenie firma OCS korzysta z omawianych metod transportu, aby zapewnić odpowiednie warunki i terminowość dostaw. W obecnej sytuacji szybkie reagowanie na potrzeby jest priorytetem dlatego też odpowiednia kadra pracowników OCS utrzymuje stałe dyżury, aby zapewnić ciągłość dostaw leków i szczepionek.